Haber

Yurt-kur Tüm Unvanlarda Görevde Yükselme Sınavı Açılması Hakkında Sendikaya Cevap Verdi

Yurt-kur Tüm Unvanlarda Görevde Yükselme Sınavı Açılması Hakkında Sendikaya Cevap Verdi

 

Türk Eğitim Sen tarafından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne yazı gönderilerek tüm unvanlar için görevde yükselme sınavı açılması talep edilmişti. YURT-KUR sendikaya cevap yolladı. İşte detaylar.

 

Türk Eğitim Sen olarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne yaptığı başvuruda, Kamu Denetçiliği Kurumunun başvurumuz üzerine verdiği 2017/6436 Başvuru Nolu, 11270 sayılı ve 25 Eylül 2017 tarihli kararı da dikkate alınması yönünde YURT-KUR’a yazı göndermişti.

Bu kapsamda 2018 yılı içinde açılacak olan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının, görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi olan tüm unvanlar için açılması hususunda talebinde bulunmuştu.

Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu’nun 29 Kasım 2017 tarihli cevap yazısında, kurum personel ihtiyacını karşılamak ve yürütülen hizmetlerin daha etkin ve verimli olmasını sağlamak amacıyla halen boş bulunan ve görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi yurt müdür yardımcısı, şef kadroları da dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan tüm kadroların 17 Ağustos 2017 tarihli Genel Müdürlük Makamı oluru ile talimat altına alındığı belirtildi.

Bu kapsamda da sınavların kadro ve ihtiyaç durumlarına göre Genel Müdürlükçe uygun görülen zamanlarda sınav kurulunca belirleneceği ve duyurulacağı bilgisi verildi.

 

Kaynak : mymemur.com.tr

 


Yorumla..!