Haber

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Görevde Yükselme Ve Ünvan Değişikliği Sınavının Tarihini Değiştirmedi, 13 Ocak 2017

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Görevde Yükselme Ve Ünvan Değişikliği Sınavının Tarihini Değiştirmedi, 13 Ocak 2017

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, görevde yükselme ve ünvan değişikliği ile ilgili sınav duyurusunu yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu bir duyuru ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
 

AİLE BAKANLIĞI GYS VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV DUYURUSU MEB tarafından yayımlanan söz konusu duyuruda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gerçekleştireceği Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı'nın 13 Ocak 2018 günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacağı açıklandı.

Sınava girecek adayların, sınavdan önce sınav giriş belgelerini almaları gerektiği bildirilen duyuruda sınav giriş belgelerinin 08 Ocak 2018 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden alınabileceği aktarıldı. SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER Aile Bakanlığı'nın yapacağı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarına ilişkin bilgilerinde yer aldığı duyuruda, Görevde Yükselme Sınavının, 60 soru olduğu ve adaylara 90 dakika verileceği açıklandı.

Unvan değişikliği sınavına ilişkin yayımlanan açıklamalarda ise sınavın 50 sorudan oluşacağı ve 75 dakika olacağı açıklandı.  

 

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV DUYURUSU

Bakanlığımız merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında görev yapan personelin hizmet gerekleri, liyakat ve kariyer ilkeleri ile kıdem ve sınav sonuçları esas alınmak suretiyle görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin öğrenim, sınıf ve kadro durumları gözetilerek ve personelin istek ve talepleri dikkate alınarak, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacaktır.

SINAV TARİHİ VE YERİ: Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı Millî Eğitim Bakanlığınca 19 Mart 2016 tarihinde saat:14:00’da Ankara’da yapılacaktır.

SINAV BAŞVURUSU: Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına müracaatlar; Personel Yönetim Sisteminde (PYS) kayıtlı bilgiler esas alınarak 08.02.2016 tarihinde başlayacak 19.02.2016 tarihinde mesai bitimi sona erecektir.

SINAV KONU BAŞLIKLARI Gruplara göre sınav konu başlıkları ve soru dağılımı Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanacaktır.

ATAMA YAPILACAK KADROLAR: Atama yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı ek tabloda yer almaktadır.

NİTELİKLER: Nitelikler, başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

DİĞER HUSUSLAR: Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav takvimi, duyuru veya eklerinde zorunluluktan kaynaklı değişiklikler ile yeni yapılacak duyurular Bakanlığımızın www.aile.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. İlgililere duyurulur.

EKLER:

1. Başvuru Kılavuzu ( www.aile.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.)

2. Atama yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı ( www.aile.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.)

3. İlan edilen kadrolara ait ders konu başlıkları ( www.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.)

4. İlan edilen unvanların il ve derece dağılımı ( www.aile.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.)

 

Duyuru metni için tıklayınız...
Başvuru kılavuzu için tıklayınız...
Resmi Yazı için tıklayınız...
Atama yapılacak kadroların sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı için tıklayınız...
İlan edilen kadrolara ait ders konu başlıkları için tıklayınız...
İlan edilen unvanların il ve derece dağılımı için tıklayınız... 

İletişim Bilgileri:

Telefon    :  0 312 705 73 49 - 0 312 705 52 81 - 0 312 705 57 17 - 0 312 705 52 70

 

 

 

 


Yorumla..!